, , , ,

Vitamín B12 100 tabliet

Doplnok výživy na podporu pamäte a koncentrácie, dobrej nálady, je nositeľom životnej energie, chráni pred zápalom žíl, pozitívne vplýva na fungovanie centrálneho nervového systému a pri liečbe sklerózy multiplex, je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek, pôsobí proti zhubnej anémii, spolu s kyselinou listovou znižuje hladiny homocystínu.

8,00 

VITAMÍN B12 je prírodný certifikovaný doplnok výživy na podporu pamäte a koncentrácie, dobrej nálady, je nositeľom životnej energie, chráni pred zápalom žíl, pozitívne vplýva na fungovanie centrálneho nervového systému a pri liečbe sklerózy multiplex, je nevyhnutný pre tvorbu červených krviniek, pôsobí proti zhubnej anémii, spolu s kyselinou listovou znižuje hladiny homocystínu.

Zdrojom Vitamínu B12 je pre človeka potrava živočíšneho pôvodu, hlavne: mäso, ryby, mlieko a mliečne výrobky, vajcia.

VITAMÍN B12 je vstrebávaný v tenkom čreve a tento proces je podmienený prítomnosťou zvláštneho „vnútorného faktoru“, ktorý je vytváraný nástennými bunkami žalúdočnej sliznice. Tento vitamín bol z radu vitamínov objavený ako posledný. Začiatkom minulého storočia bola postrachom choroba nazývaná zhubná anémia, na ktorú v dôsledku nedostatku červených krviniek zomieralo veľa ľudí. V roku 1922 George Nyot Whipple z univerzity v Rochesteri objavil, že psy postihnuté touto chorobou sa vyliečili vysokými dávkami hovädzej pečene. K pokusom sa pridali aj ďalší dvaja lekári- George Minot a William Murphy, ktorí podávali pacientom 250g pečene denne. Všetkým trom lekárom, ktorí sa zúčastnili na výskume, udelili Nobelovu cenu. Až v roku 1947 izolovali kryštalickú červenú substanciu- Vitamín B12 alebo kobalamín, niekedy nazývaný červený vitamín. Tohto vitamíu potrebuje človek za celý život množstvo zodpovedajúce veľkosti zrna obilia, ale jeho účinok na organizmus je obdivuhodný.

ZLOŽENIE:

Vitamín B12 500mcg

OBSAH:

100 tabliet

DOPORUČENÉ UŽÍVANIE / DÁVKOVANIE:

1 tabletu denne zapiť tekutinou

 

Upozornenie podľa nariadenia EÚ komisie:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Systém Tachyon nenahradzuje lekársku starostlivosť, zhromažďuje skúsenosti pacientov a lekárov, liečiteľov a najnovšie poznatky v oblasti výživových doplnkov dôležité pre úspešnú starostlivosť o seba. Využíva skúsenosti a spolupracuje so svetovými organizáciami zameraných na ochranu zdravia.

Všetky získané poznatky konzultujte, prosím, pred ich uplatnením s kvalifikovaným odborníkom.