, ,

PROTIŠMYKOVÝ TERASOVÝ OLEJ

PROTIŠMYKOVÝ TERASOVÝ OLEJ je polomatný konečný náter na terasové drevo alebo iné drevené plochy už pred tým ošetrené Osmo pigmentovaným olejom. Obsahuje špeciálne, vysoko zahustené organické protišmykové prísady, ktoré sú rovnomerne rozdelené v nátere a po uschnutí pôsobia protišmykovo, s účinnosťou R10.

39,70 1.231,20 

PROTIŠMYKOVÝ TERASOVÝ OLEJ

 

PROTIŠMYKOVÝ TERASOVÝ OLEJ je polomatný konečný náter na terasové drevo alebo iné drevené plochy už pred tým ošetrené Osmo pigmentovaným olejom. Obsahuje špeciálne, vysoko zahustené organické protišmykové prísady, ktoré sú rovnomerne rozdelené v nátere a po uschnutí pôsobia protišmykovo, s účinnosťou R10.

Výrobok je vyvinutý na báze prírodných olejov odpudzuje vodu. Náter obsahuje účinné látky pre preventívnu ochranu proti napadnutiu plesňami, riasami a hubami. Nepraská, neolupuje sa a netvorí šupinky. Aplikuje sa jednoducho, bez prebrúsenia. Náter obmedzuje praskanie a napučanie dreva.

Suchý povrch je bezpečný pre ľudí, zvieratá a rastliny podľa DIN 53 160. Náter je vhodný pre detské hračky EN 71.3.

 

Oblasti použitia

Ideálny pre ochranu dreva vo vonkajšom prostredí, pre drevené terasy, schody, napr. z drevín bankirai, massaran duba, garapa, smrekovec alebo borovica. Vhodný preryhované, drážkované drevo a obzvlášť pre hladké povrchy terás. Používajte vždy v kombinácií so základným pigmentovaným náterom z rady Osmo Terasové oleje na drevo alebo Osmo Ochranné olejové lazúry.

 

Aplikačné údaje

Príprava povrchu

Doporučujeme najskôr základný náter terasy pigmentovaným olejom. Osmo Protišmykový terasový olej tak pôsobí ako ochrana proti poveternostným podmienkam a predlžuje interval medzi renováciami.

V prípade renovácie starostlivo očistite mikroporézne nátery.

Pokiaľ došlo k zošednutiu dreva, očistite povrch Osmo gelom proti zošednutiu dreva 6609.
Povrch dreva musí byť čistý a suchý bez námrazy (max. vlhkosť dreva 20 %). Staré nátery s otvorenými pórmi očistiť, alebo ľahko prebrúsiť. Staré nánosy farby a laku odstrániť. Povrch je možné podľa potreby prebrúsiť jemným brusným papierom (zrnitosť nie väčšia ako P150). Prach starostlivo odstrániť. Pripravený povrch je ovplyvnený viacerými faktormi, vrátane stavu dreva. Z tohto dôvodu doporučujeme skúšobnú aplikáciu.

Pokiaľ bude vo vonkajších priestoroch požadovaná dodatočná ochrana proti hnilobe, modraniu dreva a napadnutiu hmyzom, naniesť pred tým na drevo (pokiaľ možno zo všetkých strán) bezfarebný impregnačný náter Osmo Impregnácia WR 4001.

 

Spôsoby aplikácie

Osmo Protišmykový terasový olej je pripravený na natiera￾nie. Neriediť. Dobre premiešať. Natierajte Osmo plochým štetcom alebo Osmo kefou na natieranie terás (150 mm).

Aplikujte tenko a rovnomerne. Zaistite dostatočné sušenie po dobu 12 hodín.

Pri renovácií zvyčajne postačuje 1 náter na očistený, suchý drevený povrch.

 

Olej na terasu – Obsiahnuté látky

Na báze prírodných rastlinných olejov (slnečnicový olej, sójový olej, bodliakový olej, ľanový olej), sikatív (sušiace činidlá) a prísad. Biocídna aktívna zložka: propiconazol.

Dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzénu).

 

Farebné odtiene – PROTIŠMYKOVÝ TERASOVÝ OLEJ

430 číry

 

Výpočet spotreby materiálu – odkaz na kalkulačku

 

Technické informácie

Spotreba: 1 l – 1x náter – cca 24 m2

  • drevo s povrchovou úpravou OSMO PROTIŠMYKOVÝ TERASOVÝ OLEJ – jeden náter
  • renovácia 1 náter, bez brúsenia
  • ODPORÚČANIE: skúšobný náter pred aplikáciou
  • pozorne si prečítajte technický list produktu

 

TECHNICKÝ LIST  OSMO Protišmykový terasový olej - Technický list

Výrobca – Osmo Holz und Color GmbH & Co. KG

Firma vznikla v roku 1878 ako predajca dreva a stavebných materiálov. Zásadný bol rok 1964 – založenie divízie pre nátery na drevo. Filozofiu firmy nachádzame v motte – slovo „form“ nesie význam vysokého technického štandardu produktov, zatiaľčo „farbe“ znamená bezpečnosť a ekologickú nezávadnosť náterov na drevo ako je PROTIŠMYKOVÝ TERASOVÝ OLEJ

OSMO kladie veľký dôraz na výskum a vývoj. Podstatnú časť sortimentu vyrába výrobca vysoko kvalitným technologickým spracovaním prírodných surovín. Firma OSMO získala uznanie v podobe vysoko relevantných a prestížnych nemeckých certifikátov – napr. EN 71.3 (výrobok vhodný pre detské hračky), DIN 53160 (výrobok odolný voči potu a slinám), DIN EN ISO 9001:2000 (výrobca má zavedený kvalitný manažment riadenia výroby) a 14001 (výrobca zaviedol do výrobného procesu ekologické manažérske systémy).

V Nemecku má firma viac ako 2 500 distribútorov a bezpočet ďalších distribútorov pôsobí v širokej distribučnej sieti rozloženej po celej Európe. Tento fakt svedčí to o dopyte po kvalitných produktoch OSMO.

Katalógové číslo: - Kategória: , , Značka:
Objem

0,75 L, 2,5 L, 25 L