LECITÍN + HORČÍK 360 tbl. / doplnky výživy

10,80

Qty:
Porovnať

LECITÍN+HORČÍK je prírodný certifikovaný doplnok výživy na podporu zdravia srdca a ciev, na udržanie zdravej hladiny cholesterolu.

 

HORČÍK (Magnesium) v prípravku prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému, k správnemu fungovaniu svalov, k normálnej syntéze bielkovín, zohráva úlohu v procese delenia buniek.

Magnesium je po vápniku druhý najdôležitejší vnútrobunkový minerál v ľudskom tele a je súčasťou viac ako 300 enzýmov. Telo obsahuje 20–30 gramov horčíka. 50–70 % sa ho nachádza v kostiach, zvyšok vo svaloch, žľazách s vnútorným vylučovaním, určité množstvo aj v krvi.

Je nenahraditeľný pre množstvo funkcií v organizme, ako je napr.: prenos nervových impulzov, tvorba zubov a kostí a svalových sťahov. Je tiež dôležitý pre nervy, transportuje cukor do buniek a asistuje pri jeho premene na energiu. Podporuje aj účinok inzulínu. Vďaka nemu sa zlepšuje využitie kyslíka v bunkách. Bez horčíka nefunguje správne ani trávenie. Pomáha pri vstrebávaní vápnika, jeden bez druhého v tele nemôžu správne fungovať. Tiež má vplyv na zuby, zubnú sklovinu a zubný kaz. Má pozitívny vplyv aj na pamäť a úsudok.

Magnesium je vhodné aj pre alergikov a mužov, u ktorých má vplyv na prostatu.

Horčík je dôležitý prvok kostnej látkovej premeny.

Magnesium je nevyhnutné pre správnu funkciu nervov a svalov, je známe ako protistresový prvok.

„V rámci pomerne unikátneho prieskumu, ktorý sa uskutočnil na vzorke 200 Slovákov vo veku 17 až 84 rokov, sa zistilo, že tretina z nás je podľa všetkého ohrozená nedostatkom horčíka.“ Nedostatkom horčíka sú najviac ohrození ľudia po 50-tke.

LECITÍN sa využíva na podporu pamäti, pre ochranu zdravia srdca, ciev, pečene, žlčníka, zdravej pokožky, na udržanie zdravej hladiny cholesterolu a na podporu zdravého zraku.

Lecitín je veľmi dôležitý prvok v ľudskom organizme. Zoznam toho, čo pozitívne ovplyvňuje je veľmi dlhý. Lecitín ma vplyv najmä na: krvný obeh, mozog, žlčník, pokožka, vlasy a nechty, pečeň.

Lecitín je vari najznámejší medzi študentami, nakoľko má pozitívny vplyv na prenos nervových signálov a teda aj na učenie.

Lecitín má svoje významné miesto aj u športovcov.

Štúdie však ukazujú, že príjem lecitínu v potrave poklesol za posledných 100 rokov približne na jednu štvrtinu. Doporučená dávka lecitínu na deň je 3 – 10g denne.

 

ZLOŽENIE:

Sójový lecitín 500 mg

Horčík (Magnesium) 20 mg

Hlavné prírodné pomocné látky: Mikrokryštalická celulóza, Stearan horečnatý rastlinný

OBSAH:

360 tabliet

DOPORUČENÉ UŽÍVANIE / DÁVKOVANIE:

2 až 4 tablety 2-krát denne po jedle

Po odporučení lekára je možné dávku zdvojnásobiť

 

Upozornenie podľa nariadenia EÚ komisie:

Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť je vyznačená na obale.

Systém Tachyon nenahradzuje lekársku starostlivosť, zhromažďuje skúsenosti pacientov a lekárov, liečiteľov a najnovšie poznatky v oblasti výživových doplnkov dôležité pre úspešnú starostlivosť o seba. Využíva skúsenosti a spolupracuje so svetovými organizáciami zameraných na ochranu zdravia.

Všetky získané poznatky konzultujte, prosím, pred ich uplatnením s kvalifikovaným odborníkom.

0★

Rating

  • 5★ 0
  • 4★ 0
  • 3★ 0
  • 2★ 0
  • 1★ 0

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “LECITÍN + HORČÍK 360 tbl. / doplnky výživy”

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *