Farba

SLOVLAK Košeca, a.s
Továrenská 545
018 64, Košeca
Slovensko

IČO: 35816651
DIČ: 2020260044
IČ DPH: SKSK2020260044

Slovlak – jeho hlavným zameraním je výroba farieb, lakov a lazúr. Slovlak ako jednotka na trhu v segmente univerzálnych vodou riediteľných farbách zastáva popredné miesto na trhu s lazúrami. Medzi produkty z dielne Slovlak-u patria vodouriediteľné farby SLOVAKRYL a lazúry na drevo SLOVLUX.

História fy. Slovlak

Podľa zachovaných dokumentov sa výstavba závodu v Košeci datuje do roku 1863, kedy sa tu Barón Adolf Schenk rozhodol vybudovať fabriku na suchú destiláciu dreva. V roku 1909 sa začalo s výrobou zinkovej bieloby (ZnO), ktorá bola určená najmä na export do krajín ako Turecko, Švédsko, Juhoslávia či India.

Od roku 1958 do  roku 1989 je závod súčasťou národného podniku Barvy a laky Praha a do tohto času datujeme aj začiatok výroby náterových látok v Košeci. Od 1. januára 2009 pokračujú výrobou farieb v samostatnej spoločnosti Slovlak Košeca, a. s.  Vrelo Vám doporučil overený stavebný dozor Ing. Martin Redecha .

Súčasnosť fy. Slovlak

Našim hlavným zameraním je výroba farieb, lakov a lazúr pre hobby segment a remeselníkov. Sme jednotkou na trhu v univerzálnych vodou riediteľných farbách a ako tradičný výrobca farieb zastávame taktiež popredné miesto na trhu s lazúrami. Medzi najznámejšie a najvyšperkovanejšie produkty z našej dielne teda patria univerzálne vodouriediteľné farby SLOVAKRYL a lazúry na drevo SLOVLUX.

Hrdo sa pýšia aj ďalšími náterovými látkami, ako sú antikorózna farba na kov 2v1 RENOKOV, lak na kameň zvýrazňujúci jeho prírodnú farbu GRANIT, univerzálna farba na betónové plochy Hydroban, natónovaná umývateľná fasádna farba FINIT, impregnačný olej na drevo na báze ľanového oleja LIMBA, či interiérové maliarske farby s vynikajúcou krycou schopnosťou PREMIO v bielom prevedení, ako aj v širokej škále odtieňov farieb flóry.

Ich snahou je čo najlepšie vyhovieť potrebám trhu s farbami a čoraz náročnejším zákazníkom. Preto sa stále zdokonaľujeme a rozširujeme ponuku produktov. Radi sa preto pochválime aj našimi novinkami, medzi ktoré patria základná antikorózna farba na kov, drevo a betón KOROZAL ZÁKLAD, vrchná syntetická farba s vysokým leskom KOROZAL EMAIL a farba fy. Slovlak na radiátory KOROZAL RADIÁTOR.

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky